ul, Złota 5, 57-250 Złoty Stok
+48 517 167 947
kruszarnia@folkmore.pl

O Nas

My Na Początku Tworzenia Kruszarni

Opowieść o Kruszarni


Kruszarnia to stary, pokopalniany budynek, który powstał w 1905 roku jako miejsce kruszenia urobku wyjeżdżającego z kopalni.

Przez wiele lat po zamknięciu kopalni złota budynek stał pusty. Były próby otwarcia tu wystawy minerałów, były tu escape roomy, ale tak naprawdę nowe życie tchnięte zostało wraz z otwarciem sali weselnej i konferencyjnej w 2017 roku.

Nazywamy się Gosia i Maciek, a to jest nasza Stara Kruszarnia.


Od początku nasz zamysł był taki, by stworzyć pierwszą na Dolnym Śląsku industrialną przestrzeń weselną. Wszystko projektowaliśmy sami, a podczas remontów i przebudowy zostawiliśmy tu kawałek naszego serca i kilka siwych włosów.

Każda impreza, która tutaj się odbywa, każde spotkanie, kolacja czy wykład – organizowane są przez nas z wielką radością i pasją.

Planujemy Remont

My Teraz

Dodatkowo razem prowadzimy Złoty Jar, piszemy książki, tworzymy podcast ślubny „Wesele we Własnym Rytmie” (www.weselewewlasnymrytmie.pl), wydaliśmy poradnik ślubny o tym samym tytule, organizujemy niszowe targi ślubne Concept Weddings, współprowadzimy Kopalnię Złota, a w wolnych chwilach robimy mnóstwo innych ciekawych projektów!

Galeria


M.M

M.M

M.M